Referanslar

* Diğer önde gelen CGM markalarının kullanıcı sayısı ile karşılaştırıldığında FreeStyle Libre CGM için dünya çapındaki kullanıcı sayısına dayalı veriler.


Φ Görseller sadece açıklama amaçlıdır. Gerçek hasta veya sağlık profesyoneline ait değildir.


Sadece açıklama amaçlı simüle edilmiş verilerdir; gerçek hasta veya verisi değildir.


~ Görseller ve simüle edilmiş veriler sadece açıklama amaçlıdır; gerçek hasta veya veri değildir.


Ω Glikoz seviyelerini elde etmek için sensörün okutulması lanset gerektirmez.


Θ Tam bir glisemik profil için sensörü her 8 saatte bir okutun.


Bailey Timothy., et al. The Performance and Usability of a Factory-Calibrated Flash Glucose Monitoring System. Diabetes Technology & Therapeutics. 2015;17(11):787-794


Sensör tarafından bildirildiği şekliyle hipoglisemiyi veya yaklaşmakta olan hipoglisemiyi doğrulamak için, veya belirtilerin sensör ölçümleriyle eşleşmediği durumlarda veya sensör ölçümlerinin interstisyel glukoz seviyeleri kan glukozu seviyelerini doğru şekilde yansıtmayabileceği nedeniyle, hızla değişen glukoz seviyeleri sırasında  parmak delerek kan glukozu ölçümü gereklidir.


Ѱ  FreeStyle Libre Flash Glukoz Takibi Sistemi diabetes mellituslu kişilerde (4 yaş ve üstü) interstisyel sıvı glukoz düzeylerini ölçmek için endikedir.Çocuklardaki (4-17 yaşında) endikasyon en az 18 yaşındaki bir bakıcının gözetiminde olanlarla sınırlıdır. Bakıcı, FreeStyle Libre Flash Glukoz Takibi Sistemini kullanmaktan veya çocuğun kullanmasına yardımcı olmaktan ve ayrıca FreeStyle Libre ölçümlerini yorumlamaktan veya çocuğun yorumlamasına yardımcı olmaktan sorumludur.


Rebrin K, Sheppard NF Jr, Steil, GM. Use of subcutaneous interstitial fluid glucose to estimate blood glucose: Revisiting delay and sensor.


§ Bailey et al. The Performance and Usability of a Factory-Calibrated Flash Glucose Monitoring System. Diabetes Technology & Therapeutics. Nov 2015; 17(11). offset. J Diabetes Sci Technol. 2010;4(5): 1087-1098.


¥ Sensör tarafından bildirildiği şekliyle hipoglisemiyi veya yaklaşmakta olan hipoglisemiyi doğrulamak için, veya belirtilerin sensör ölçümleriyle eşleşmediği durumlarda veya sensör ölçümlerinin interstisyel glukoz seviyeleri kan glukozu seviyelerini doğru şekilde yansıtmayabileceği nedeniyle, hızla değişen glukoz seviyeleri sırasında  parmak delerek kan glukozu ölçümü gereklidir.


ǁ Abbott Diabetes Care tarafından yapılan bir çalışmada, ankete katılan hastaların% 99'u (n = 123), FreeStyle Libre sisteminin glikoz takip zorluklarını azaltacağını belirtmiştir.


  Abbott Diabetes Care tarafından yapılan bir çalışmada, ankete katılan hastaların % 92'si (n = 119), sensörü uygulamanın tamamen acısız ya da acısız olduğunu belirtmiştir.


Abbott Diabetes Care tarafından yapılan bir çalışmada, ankete katılan hastaların (n = 122)% 94'ü, FreeStyle Libre sensörünün takılmasının rahat olduğu konusunda hemfikirdir.


Δ Abbott Diabetes Care tarafından yapılan bir çalışmada, ankete katılan hastaların % 91'i (n = 123), FreeStyle Libre sistemini kullanmanın glikozu kontrol etmenin kolay ve gizli bir yolu olduğunu belirtmiştir.


ζ Abbott Diabetes Care tarafından yapılan bir çalışmada, ankete katılan hastaların % 97'si (n = 123), FreeStyle Libre sistemi kullanarak şeker ölçüm sonuçları almanın, günlük aktivitelerini kesintiye uğratmayacağı konusunda hemfikir/kesinlikle hemfikir.


λ Abbott Diabetes Care tarafından yapılan bir çalışmada, ankete katılan hastaların % 97'si (n = 123) FreeStyle Libre sensörünün yaşamlarına uygun olduğunu beyan etmiştir.


α Sensör uygulandıktan sonra 60-dakikalık ısınma süresi  gereklidir. Sensör suya dayanıklıdır. Sensörünüzü 1 metreden (3 fit) daha derine götürmeyin veya suya 30 dakikadan fazla maruz bırakmayın. 3.048 metre (10,000 feet) üzerinde kullanıma uygun değildir.


β Sensör tarafından bildirildiği şekliyle hipoglisemiyi veya yaklaşmakta olan hipoglisemiyi doğrulamak için, veya belirtilerin sensör ölçümleriyle eşleşmediği durumlarda veya sensör ölçümlerinin interstisyel glukoz seviyeleri kan glukozu seviyelerini doğru şekilde yansıtmayabileceği nedeniyle, hızla değişen glukoz seviyeleri sırasında  parmak delerek kan glukozu ölçümü gereklidir.


γ Okuyucu, sensöre 1 - 4 cm mesafesinde iken şeker ölçümü alabilir.


Γ Sensör suya dayanıklıdır. Sensörünüzü 1 metreden (3 fit) daha derine götürmeyin veya suya 30 dakikadan fazla maruz bırakmayın.


δ Bakıcı, FreeStyle Libre Flash Glukoz Takibi Sistemini kullanmaktan veya çocuğun kullanmasına yardımcı olmaktan ve ayrıca FreeStyle Libre ölçümlerini yorumlamasına yardımcı olmaktan sorumludur.


ε Okuyucu büyüklüğü 95 mm x 60 mm x 16 mm ve ağırlığı 65 gramdır.


η Bir kullanıcı çalışmasına göre, hastaların % 100'ü, glikoz değerlerini kontrol ederken FreeStyle Libre sensörünü okutmanın ağrı/acı vermediği konusunda hemfikirdir.


θ FreeStyle Libre Flash Glukoz Takibi Sistemi diabetes mellituslu kişilerde (4 yaş ve üstü) interstisyel sıvı glukoz düzeylerini ölçmek için endikedir.Çocuklardaki (4-17 yaşında) endikasyon en az 18 yaşındaki bir bakıcının gözetiminde olanlarla sınırlıdır. Bakıcı, FreeStyle Libre Flash Glukoz Takibi Sistemini kullanmaktan veya çocuğun kullanmasına yardımcı olmaktan ve ayrıca FreeStyle Libre ölçümlerini yorumlamaktan veya çocuğun yorumlamasına yardımcı olmaktan sorumludur.


μ Sağlanan bilgiler tıbbi teşhis veya tedavi için veya profesyonel tıbbi tavsiye yerine kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Lütfen durumunuz ve uygun tıbbi tedavi ile ilgili olarak doktorunuza danışın. Bireysel semptomlar, durumlar ve koşullar değişebilir.


Ξ FreeStyle LibreLink kulanımı için öncesinde bir LibreView hesabı oluşturulmalıdır. Otomatik veri aktarımı kablosuz internet ağı veya mobil veri bağlantısı gerektirir.


ξ FreeStyle LibreLinkUp uygulaması belirli telefonlar ve işletim sistemleriyle uyumludur. Lütfen www.LibreLinkUp.com sitesini ziyaret ederek uygulamanın uyumlu olduğu telefon ve işletim sistemi bilgilerini inceleyin. FreeStyle LibreLinkUp ve FreeStyle LibreLink kulanımı için öncesinde bir LibreView hesabı oluşturulmalıdır.


π FreeStyle LibreLink uygulaması belirli telefonlar ve işletim sistemleriyle uyumludur. Lütfen websitesini ziyaret ederek uygulamanın uyumlu olduğu telefon ve işletim sistemi bilgilerini inceleyin.

 

κ LibreView websitesi belirli işletim sistemleri ve tarayıcılarla uyumludur. Lütfen websitesini ziyaret ederek  uyumlu olduğu sistem bilgilerini inceleyin.


ρ Okutma konumları farklı telefonlar için değişiklik gösterebilir.


Σ Trend Okları, glikozun seyredeceği yönü (yukarı veya aşağı), değişim oranını ve hızını gösterir. İniş, çıkış ve gece düşüşlerini tespit edin ve yemeklerden önce ve sonra sık sık meydana gelen dalgalanmaları önlemek için harekete geçin.


ω Bekleyen CE onayı durumundadır; AB içinde satılamaz.


ι Klinik araştırmalardan elde edilen sonuçlar doğrudan karşılaştırılamaz. Yalnızca eğitim amaçlı sağlanan bilgilerdir.


ο Sağlanan bilgiler tıbbi teşhis veya tedavi için veya profesyonel tıbbi tavsiye yerine kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Lütfen durumunuz ve uygun tıbbi tedavi ile ilgili olarak doktorunuza danışın. Bireysel semptomlar, durumlar ve koşullar değişebilir.